Pazar, Şubat 5, 2023
Ana SayfaWeb & İş HayatıFreelance web tasarım ve hizmetler

Freelance web tasarım ve hizmetler

Freelance web tasarım  ve hizmetler

Öncelikle freelance web tasarımın ne anlama geldiğini öğrenmemiz gerekir.Freelance web tasarımı,kısaca şöyle özetleyebiliriz.Bağımsız bir şekilde yapılan çalışma.

Örneğin bir şirkette çalışan yazılımcı yada tasarımcı mr john,evine gittiğinde kendi kendine çalışma yapabilir.Bu tür çalışmalara genelde freelance çalışma yada freelancer çalışan yani bağımsız,serbest,çalışan denir fakat Türkçe de daha çok Uzman olarak kullanılır.Proje uzmanı,işin ehli,işi yapacak kişi…

Peki Freelance web tasarımı yapan freelance çalışanlara nasıl ulaşabiliriz,nerelerde çalışırlar?

Freelance iş ilanlarının listelendeği binlerce yerel ve global website bulunmaktadır.Örneğin isvarr.com , freelancer.com yada gigsgiver.com bunlardan bir kaçına örnek olabilir.

Freelance web hizmetinin avantajları neler?

Öncelikle bu tarz sitelerde hizmet veren freelance çalışanlar (uzmanlar) oldukca fazladır,uzman sayısı fazla olunca rekabet artmaktadır buda fiyatın düşmesine neden olmaktadır.Buna örnek verecek olursak,abd de çalışan x uzmanına bir işi 100 dolara yaptırabileceğinizi düşünün fakat aynı işi hindistan’da bulunan x uzmanına 30 dolara yaptırmanız mümkün olabilir.Kısacası rekabet!Tabi burada kalite de önplana çıkabilir,bunu da anlamanızın en iyi yolu,referans referans referanslar….!

Global Freelance Web siteleri ve Güven

Freelance web sitelerin’de genellikle güvenli ödeme kalkanı kullanılmaktadır.İşi teslim aldıktan sonra,siteye ödeme onayı verilir ve ardından ücretin karşı tarafa aktarılması sağlanır.

Bir diğer özellik ise Milestone ödeme şekli ( Bölüm bölüm ödeme şeklir): Bir nevi taksitler halinde ödeme de diyebiliriz.Örneğin bir websitesi yaptıracaksınız ve karşı tarafla 40 dolara anlaştınız.Eğer anlaşma sağlarsanız bu ödemeyi 20+20 şeklinde ödeyebilirsiniz.Kısaca websitenizin belirtilen bir aşamaya geldiğinde,1.taksit ödenir ve tamamlandığında 2. taksit ödenir.Freelance siteler üzerinde bu ödeme şeklini yönetmek tamamen sizin elinizdedir.Bu tarz ödemeleri bazı freelance çalışanlar kabul etmeyebilir fakat bu sayı oldukca azdır.

Freelance web tasarım ve freelance çalışmalar çoğu zaman daha kârlı bir seçenek olsada bazen sıkıntılar yaşanabilmektedir.İleriye dönük problemler yaşamamak için,çalışacağınız kişinin profilini çok iyi inceleyin,ondan daha önceki çalışmalarıyla ilgili bilgiler isteyin ve ayrıca,yapılan iş sonrası ücretsiz 3 ay vs destek isteyin.

Freelancer web tasarım  ve hizmetler

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments