Pazar, Kasım 27, 2022
Ana SayfaYeme & İçmeWeb sitesi yaptırmak istiyorum diyenler

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyenler

Var olan müşterilerinizin ve potansiyel müşterilerinizin işletmenizin kuruluşu, yaptığınız hizmetin detayları ve buna benzer birçok konu hakkında en kapsamlı bilgi alabileceği kaynak web sitenizdir. Kısaca özetlemek gerekirse şirketinizin sanal dünyadaki vitrini web sitenizdir.

Fakat işletmeniz için yalnız web sitesi yaptırma hiçbir zaman yeterli olmayacaktır. Web sitenizi yaptırdıktan sonra SEO ayarları, doğru içerik paylaşımı, web sitenizi aktif yönetme gibi birçok etkende sanal dünyadaki başarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Yaptığınız işi en iyi,  en doğru ve en kapsamlı anlatabileceğiniz mecra olan web sitelerini yaptırma esnasında dikkat etmeniz gereken önemli detayları aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

  • Akılda kalır bir alan adı seçmelisiniz. Alan adının içerikle alakalı olması ve SEO kurallarına uygun seçilmesi size her zaman için büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Hosting hizmeti diğer adı ile barındırma hizmeti alacağınız şirketi doğru seçmelisiniz. Yedekleme, performans ve diğer data center özelliklerini tam olarak araştırmalı ve bu doğrultuda karar vermelisiniz.
  • İşlevsel bir tasarım seçmeli ve web sitenizi gereksiz grafiklerle, resimlerle ve gereksiz bilgilerle doldurmamalısınız. Web sitesi yaptırma esnasında seçeceğiniz tasarımının siteniz için hayati önem taşıdığını unutmayın.
  • Web sitenizin de işletmenizi birinci ağızdan doğru ve yeterli bilgiler ile tanıtmalısınız.
  • Renklerin gücünden yararlanın. Birçok rengin ziyaretçi üzerinde mutluluk, sakinlik gibi çeşitli duygusal tepkiler uyandırdığını unutmayın. Hitap etmek istediğiniz kitleye uygun renkler seçmeniz sitenizin akılda kalmasını sağlayacaktır.
  • Web sitesi yaptırma esnasında paylaşacağınız tüm bilgilerin kendini okutacak nitelikte akıcı olması gerekir. Ziyaretçilerinizin sıkılmadan içerikleri okuyabilmesi ve sitenizde mümkün oldukça fazla vakit geçirebilmeleri sitenizi Google, Yandex gibi tarayıcılar açısından daha önemli kılacak ve sitenizin zamanla üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır. Üst sıralarda bulunan web siteleri hem ticari açıdan hem de reklam açısından, alt sıralarda bulunan web sitelerine oranla çok daha fazla etkileşim sağlar.
  • Web sitenize tüm internet tarayıcılarından ( Google, yandex, bing… vb)  ayrıca tüm cihazlardan ( telefon, tablet …  vb ) erişim sağlandığında standart bir görünüme sahip olması da oldukça önemli bir detaydır. Sitenize erişim hangi cihazdan yapılırsa yapılsın,  sitenizde bulunan sayfalara erişim kolay ve sitenin görünümü standart olmalıdır. Bu durum ziyaretçinin gözünde sitenizin kalitesini dolayısıyla işletmenizin kalitesini belirler.
  • Web sitesi yaptırma esnasında yapılacak detaylı ve doğru seo çalışmaları rakiplerinize karşı sizin için artı bir avantaj sağlayacaktır. Seo çalışmaları doğru yapıldığında arama motorlarının ilk sıralarında yer almanız kolaylaşacaktır.
  • Tarayıcıların üst sıralarda yer alması için en önemli etkenlerden biri de blog sayfalardır. Sitenize bağlı blog sayfanızda yaptığınız işler ya da sattığınız ürünler ile ilgili özgün içerikler paylaşmalısın. Blog sayfanızı güncel tutmak işletmenize olan güveni artıracağı gibi birçok kullanıcıyı da sitenize kolay şekilde yönlendirecektir.
  • Web sitenizi mutlaka sosyal medya ile entegrasyon etmelisiniz. Sosyal medya markanızın, ürünlerinizin, hizmetlerinizin milyonlara kişiye ulaşmasını sağlayan en önemli mecradır.

 

Web sitesi yaptırma ve yönetme, devamlılığını sürdürmek isteyen tüm işletmeler için kaçınılmaz bir gereksinim olmuştur. Ticari faaliyetlerini sanal dünyaya taşımak isteyenler bu konuda birden fazla uzmandan destek almalıdır.

İşletmenizin karlılığını ve performansını artıracak olan web siteniz için Sanal İşçi’de kayıtlı binlerce uzmandan destek alabilirsiniz. Profesyonel web sitesi yaptırma ve web sitenizi tarayıcılarda en üst sıralara taşıma çalışmaları için uzmanlarımız ile web sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

sanalisci.com

 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments