Çarşamba, Ekim 5, 2022
Ana SayfaSon DakikaRobot Sophia İnsanları Yok Etmek İstediğini Söyledi

Robot Sophia İnsanları Yok Etmek İstediğini Söyledi

Robot Sophia İnsanları Yok Etmek İstediğini Söyledi

Bir robot gerçekten insan duygularını ve duygularını hissedebiliyor mu? Sophia’nın zaten olduğuna inanıyor. Sophia of Hanson Robotik ile tanışın … … görünen, düşünen ve konuşan robot … … tıpkı bir insan gibi, ama gerçekten hissediyor mu?. Şu anda, yapay olarak zeki robotlar iş gücünün bir parçasıdır. Ama bu sadece başlangıç. Ben Goertzel’e göre, Lizbon’daki Web zirvesinde konuşan AI araştırmacısı ve girişimci, insan gibi formlara sahip akıllı robotlar insan zekasını aşacak ve insan ırkını özgürleştirecek. Onlar da, diyor, açlık, yoksulluk ve hatta tüm hastalık bizi tedavi ederek ölümü yok etmek insanlara yardım gibi sorunları gidermeye başlamak. Yapay akıllı robotlar, insan ırkının tarihinde daha önce görülmemiş yeni bir ütopik çağda Usher yardımcı olacağını iddia ediyor.

“İnsan durumu derinden sorunlu,” Goertzel diyor. “Ama süper-insan Akıllı aıis insandan milyarlarca kat daha akıllı hale gelince, dünyanın en büyük sorunlarını çözmemize yardım edecekler. Kaynaklar tüm insanlar için bol olacak, iş gereksiz olacak ve biz evrensel bir temel gelir kabul etmek zorunda kalacağız. Tüm statü hiyerarşileri yok olacak ve insanlar işten özgür olacak ve daha anlamlı bir varoluşa ilerleyebilir.”Bu gelecek çok uzakta, ama Goertzel ilk adım insanların anlayabileceği ve insanlarla meşgul insansı robotlar olduğunu söylüyor. Daha sonra bu kadar gelişmiş dünya hükümetlerini çalıştırmak önce mavi yaka iş yapmaya başlayacak. Geleceğin başlangıcını göstermek için, Hong Kong merkezli humanoid robot şirketi Hanson Robotik baş bilim adamı Goertzel, şirketin en son yaşam tarzı ve akıllı robot olan sophia’yı sundu. Mike kasap, TechCrunch büyük editör, goertzel’in yeni robot destekli geleceğimizin ilk adımı olarak tarif sunmak için sahnede Goertzel katıldı.

Sophia, “mevcut yeteneklerimle birçok işte çalışabiliyorum, insanları eğlendirebiliyorum, ürünleri tanıtabiliyorum, etkinliklerde sunabiliyorum, insanları eğitiyorum, perakende mağazalarında ve alışveriş merkezlerinde insanları yönlendiriyorum, otellerde müşterilere hizmet veriyorum, et cetera” dedi. “Ben akıllı olsun, ben başka şeyler her türlü yapmak mümkün olacak, çocuklara öğretmek ve yaşlılar için bakım, hatta bilimsel araştırma yapmak ve [sonunda] şirketler ve hükümetler çalıştırmak için yardım. Sonuçta, bir programcı olarak çalışmak istiyorum, böylece zihnimi yeniden programlayabileceğim ve daha da zeki ve insanlara yardım edebileceğim.”

Sunumdan sonra, Goertzel onun AI yazılım ve Hanson’un robotlarının geleceği hakkında konuştu. O dost bir robot geleceğe geçiş bazı büyüyen ağrıları olacağını söyledi.

Goertzel, “işler yolunda gitmeden önce bir sürü kötü şey olacak.” dedi. “Tüm işler nihayetinde AI için KAYBEDİLECEK, ama biz diğer tarafa ulaştıktan sonra, insan varlığı ve insan durumu geliştirilecektir.”

NE DÜŞÜNÜYORSUN, YAPAY AKILLI ROBOTLARA DUYGUSAL BİR İNSAN SEVİYESİNDE DÜŞÜNME VE HİSSETME YETENEĞİ VERİLSİN Mİ? EĞER ÖYLEYSE, BİR YAPAY ZEKA ROBOTU HANGİ DUYGUYA ADAPTE OLUR? MUTLULUK? ÜZÜNTÜ? KORKULU? YA DA ÖFKE? BU KONUDA NE DÜŞÜNÜYORSUN?
HATA MI, BAŞARI MI?

Kaynak: https://youtu.be/-lhR7GAtMjA

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments