Çarşamba, Ekim 5, 2022
Ana SayfaYeme & İçmeRusya'nın Süpersonik Anti-gemi Füzeleri

Rusya’nın Süpersonik Anti-gemi Füzeleri

Rus Donanması, ilk kez süpersonik bir oniks anti-gemi seyir füzesini test etti. Yakın zamanda Rus Arctic’e konuşlandırılan Bastion füze savunma sisteminden başlatıldı.

Lansmanın bir videosu, 1,980 mph’ye kadar hızlarda Seyahat edebilen, havada çekim yapabilen ve daha sonra bir grup düşman gemisini simüle etmek için tasarlanmış sahte bir hedefe doğru deniz üzerinde kayabilen bir P-800 oniks füzesini gösteriyor.

Bastion launcher iki oniks anti-gemi füzeleri taşıyabilir, hangi yüksek-düşük yörünge ile 300 km kadar bir aralıkta hedefleri meşgul olabilir, veya 120 km ile bir düşük – düşük uçuş yörünge. Gemilere karşı kullanılmak üzere tasarlanmış olsa da, kara hedeflerine karşı da kullanılabilir.

İlk üç Bastion mobil kıyı savunma kompleksleri 2010 yılında Rus ordusu tarafından alındı ve o zamandan beri Suriye’de savaşta kullanılmıştır.

Kasım 2016’da Rusya, İdlib ve Humus illerinde İslam devleti (id, eskiden DAEŞ) teröristlerinin pozisyonlarında çeşitli füzeleri ateşlemek için fırlatıcıları kullandı.

Uzun menzilli sistem ayrıca Rus Karadeniz filosu ve Kuzey filosu ile hizmet vermektedir.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments