Ana Sayfa Yeme & İçme Sıkma Kehriba Tesbih

Sıkma Kehriba Tesbih

Bu başlık altında arama yaptınız ve doğru adrese ulaştınız. Kehribar Tesbih nasıl ve nereden alınır sorunun cevabını hep birlikte arıyacağız.

Bu soruya cevap vermeden önce, bir kaç noktaya dikkat etmemizde yarar var. Piyasada bir çok tesbih doğal yada sıkma kehribar olarak satılmakta. Fakat çok ucuz fiyata sunulan bu tesbihlerin sıkma doğal yada sıkma kehribar değil daha çok plastik olma ihtimali yüksektir.

Sıkma kehribar nedir

Sıkma kehribar labaratuar ortamında özel olarak hazırlanan bir çeşit yapay reçine karışımdır. Bu karışım yıllarca farklı süs eşyalarının yapımında kullanılmıştır. Osmanlı imparatorluğu döneminde de yine aynı şekilde süs eşyaları ve tesbih yapımında kullanıldığını görmekteyiz. Etrafınızda sıkça duyduğunuz eski osmanlı sıkma kehribar tesbih tanımı buradan gelmektedir. 

Doğal kehribar Nedir

Kehribar baltik ormanların’da bulunan ve üzerinden milyonlarca yıl geçmiş ağaç reçinelerinin fosilleşmiş halidir. Bu aromatik reçine, ağaçlardan damlayabilir ve buralardan sızabilir, ayrıca iç çatlakları doldurabilir, tohumlar, yapraklar, tüyler ve böcekler gibi kalıntıları yakalayabilir. Reçine doğal bir polimerizasyonu yoluyla birleşerek toprağa  gömülür ve fosilleşir. İşte bu fosiller doğal kehribarı oluşturur.

Doğal Kehribar Tesbih Kehribar İçin Su Testi

Bir kehribarı suya attığınızda su yüzeyinde kalması gerekmektedir. Şayet bu kehribar suya batıyorsa doğal olduğu söylenemez.

Doğal Kehribar Tesbih İçin Koku Testi

Koku testi en etkili yöntemlerden biridir, çünkü doğal kehribar elde edilmesi zor olan belirli bir kokuya sahiptir. Gerçek Baltık kehribar ısıtıldıktan sonra çam ağacı reçinelerinin özel hassas kokusunu yayar. Kehribar olmayan malzemeler ise yanmış plastik kokusunu yayar.

Doğal Kehribar Tesbih İçin Sürtünme Testi

Bu test için en iyi yol kehribarı avucunun içinde ovmaktır. Çam ağacı reçine kokusunu serbest bırakana kadar kehribarı ovmalısınız. 

Nereden Doğal Kehribar yada Sıkma Kehribar Tesbih Alabilirim?

Şimdi gelelim sorunuzun cevabına. Gerçek kehribar tesbih almak  istiyorsanız, tesbihkapida.com sizin için iyi bir alternatif olabilir. Site’de hem doğal kehribar hemde sıkma kehribar tesbihler bulmanız mümkündür. Tesbihkapida.com üzerinde bulunan tüm tesbihler kesinlikle plastik değildir ve her teste açıktır.

Must Read

iPhone 12 vs iPhone 12 Pro – hangisi daha iyi?

Iphone 12 Özellik Listesi Yeni tasarım6.1 ve 5.4-inç boyutları5G desteğiSeramik ekranlı OLED ekranlarÇift lensli kameraA14 çip
video

İstanbulun Yanı Başında Görülmeye Değer Bir Şato – Ravadinovo Şatosu (Kalesi)

İstanbulun yanı başında dünyaca ünlü eski görünümlü yeni bir şato Ravadinovo Kalesi Bu kaleden izlenimlerimi özetlemek gerekirse, dünyada görülmeye değer yapıtlardan birisi , büyüleyici bahçelere...

Bulgaristan’da İş Bul Ve Çalış

Bulgaristan’da çalışmak istiyorsanız, Bulgaristan çalışmak için gerekli koşullar, izinleri ve ne gibi bilgiler gerektiğini bilmelisiniz. Bulgaristan’da çalışmak yada iş bulmak için öncelikle D vize almanız...

Freelance İş İlanları – sanalisci.com

İnternet kullanımıyla birlikte freelance, yani serbest çalışma modeli dünyada yaygınlaşmaya başladı. Amerika'da yaşayan bir proje sahibi, Hindistandaki bir uzmana projesini sorunsuzca yaptırabiliyordu. Türkiye'de bu...